Військовий квиток визначає належність власника до військової служби, служби в запасі та військового обов’язку і є безстроковим. Кожен військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) зобов’язаний:
– надійно зберігати військовий квиток;
– стежити за своєчасним і точним внесенням до нього змін;
– виконувати вимоги Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Куди звертатися?
Військовослужбовці повинні звернутися безпосередньо до свого командира за місцем проходження служби з рапортом.
Якщо ж особа не є військовозобов’язаною або резервістом – до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому перебуває на військовому обліку, із заявою.
Що потрібно для відновлення військового квитка?
1. Заява/рапорт, у якій(-ому) зазначається про обставини втрати військового квитка та прохання про повторну його видачу.
2. Паспорт.
3. Матове фото 3х4 без куточка.
4. Пошкоджений документ або його залишки (за наявності).
5. Витяг з наказу про результати службового розслідування (якщо документ втрачено).
6. Довідка з відділу поліції, що була написана заява про втрату (якщо документ був викрадений).
Повторно військовий квиток може бути виданий лише за рішенням керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Які строки відновлення військового квитка?
Встановлених строків для відновлення військового квитка немає. Однак, це займає не менше тижня й залежить від завантаженості конкретного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Важливо!
Передача військового квитка іншим особам можлива лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними особами такого квитка.
Корисна порада:
Задля спрощення процедури відновлення військового квитка в майбутньому дуже корисно зробити копії та електронні копії. Паперові копії доречно залишити на зберігання близьким. Електронні копії зручно та безпечно відправити близьким електронною поштою.