24 Червня, 2024

Ветерани можуть отримати безоплатні засоби реабілітації

В Україні ветерани можуть отримати безоплатні засоби реабілітації, інформує Український ветеранський фонд Мінветеранів.

Процедуру безоплатного забезпечення ветеранів, військовослужбовців, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших визначених категорій населення допоміжними засобами реабілітації регулює відповідний Порядок, затверджений постановою КМУ від 5 квітня 2012 року №321.

Ветерани, які бажають самостійно придбати реабілітаційні засоби відповідно до медичних показань, можуть отримати компенсацію в межах затверджених Мінсоцполітики граничних цін. Цією програмою можуть скористатися особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції та інших осіб та їх соціальний захист”, а також військовослужбовці.

До засобів для різних потреб осіб з інвалідністю за Порядком належать: протезно-ортопедичні вироби (зокрема, ортопедичне взуття), спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення і підйому, а також засоби для пересування.

Для отримання засобів реабілітації необхідно:

1. Визначити медичні показання для забезпечення засобами реабілітації. Це роблять комісії: МСЕК, ЛКК або ВЛК залежно від категорії особи.

2. Отримати індивідуальну програму реабілітації на основі висновків цих комісій.

3. Подати заяву на забезпечення засобами реабілітації або на отримання компенсації до органів соціального захисту населення, ЦНАПу або через електронний кабінет особи.

До заяви потрібно додати такі документи: посвідчення особи, рішення ВЛК чи висновок ЛКК (для учасників бойових дій), реєстраційний номер облікової картки платника податків та інші підтверджуючі документи. Військовослужбовці також повинні надати копії довідок про обставини травми, виданих командиром військової частини, та інших документів, що підтверджують участь в АТО або заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, а також захисту населення та державних інтересів у зв’язку з військовою російською агресією проти України.