25 Травня, 2024

Ветеранів долучають до викладання предмета «Захист України»

В даний момент відбувається перегляд підходу до навчання предмету “Захист України” у 10-11 класах. Раніше цей предмет мав назву “Захист Вітчизни” або “Довійськова підготовка”. У 2023 році уряд виділив з державного бюджету значні кошти – 1,74 мільярда гривень на підвищення кваліфікації вчителів, а також на закупівлю різного обладнання: від стрілецьких тренажерів та навчальних дронів до аптечок і медичних манекенів.

Раніше навчання відбувалося незалежно від наявності достатнього обладнання та спеціалізованого середовища. Зазвичай вчителям доводилося використовувати лише підручники і проводити заняття без практичних вправ через відсутність необхідного обладнання.

Заняття проводилися один або два рази на тиждень, тривалістю 45 хвилин. Кожна школа викладала предмет на місці, призначаючи окремого вчителя для кожного класу.

Більшість вчителів не мали професійної підготовки або досвіду у викладанні “Захисту України”, часто поєднуючи його з іншими предметами.

Хлопці та дівчата отримували навчання окремо один від одного.

Тепер навчання відбуватиметься у спеціальних міжшкільних просторах, які називатимуться осередками, обладнаними всім необхідним: стрілецькими тренажерами, навчальними дронами, аптечками і медичними манекенами, і все це забезпечиться за кошти державної субвенції.

Замість уроку один раз на тиждень для кожного класу, запроваджено тренінговий формат, де діти раз на місяць проводитимуть цілий навчальний день в осередку.

Кожний модуль будуть викладати фахівці з конкретної теми, а також осередок може залучати до викладання профільні організації.

Хлопці та дівчата проходитимуть курс разом, а групи будуть формуватися не за статтю, а для відпрацювання практичних навичок.

Оновлення предмету “Захист України” було розроблено за участю Міністерства освіти, Міністерства оборони, експертів та представників українського громадянського суспільства. Перший потік тренерів і тренерок об’єднає 100 найсильніших кандидатів з різних регіонів України.

Потенційними тренерами або тренерками можуть стати:

1. Вчителі та вчительки, які мають успішний досвід у викладанні предмета “Захист України”.

2. Молоді працівники та працівниці, які мають бажання працювати з молоддю з акцентом на громадянську свідомість.

3. Інструктори центрів готовності цивільних, які вже працюють з молоддю або бажають навчитися працювати зі старшокласниками.

4. Демобілізовані захисники і захисниці України, які готові передати свої навички та знання дітям.

5. Вчителі інших шкільних предметів, таких як громадянська освіта або домедична допомога, які хочуть приєднатися до реформи підходу до викладання курсу “Захист України”.

Шлях до статусу тренера вчителів з програми “Захисту України”:

Етап 1: Заповніть анкету для участі у тренінгу

Не забудьте, що анкета потребує детальних відповідей, тому не відкладайте її заповнення на останній день.

Анкета доступна за посиланням. Дедлайн – 4 червня.

Етап 2: Пройдіть тренінг та отримайте сертифікат

Дата: 10-14 червня

Тривалість: 5 днів, години: 10:00-18:00

Місце: Київ

Організатори забезпечують проживання, транспорт та харчування.

Етап 3: Діліться своїм досвідом з вчителями у вашій області

Ваша робота буде оплачуватися за допомогою цивільно-правової угоди, за рахунок бюджетних коштів.

Докладніша інформація щодо цієї можливості доступна за посиланням.

Якщо виникнуть питання, звертайтеся за номером +380680369062 – Вадим Бейлах.