17 Червня, 2024

В Україні спростили процес отримання пільг для ветеранів війни

Ветерани російсько-української війни  та члени їх родин тепер отримають спрощений процес звернення за житловою пільгою завдяки новому експериментальному проєкту, який реалізували Пенсійний фонд України та Міністерство у справах ветеранів.

Інформацію про це розмістили на офіційному порталі Пенсійного фонду України.

Голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус каже: «Реалізація експериментального проєкту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг спрощує формат та процедуру самого звернення, цифровізує інформацію, необхідну для призначення пільги».

Повідомляється,що вже з червня можна подати спрощену заяву на вебпорталі електронних послуг Фонду.

«Замість двох окремих заяв, за новим проєктом, подається одна спрощена – про взяття на облік ветерана війни і надання йому пільг. У спрощеній заяві ветерану війни потрібно зазначити значно меншу кількість інформації, ніж це було раніше, адже опрацювання даних здійснюється шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними реєстрами», – розповів Євгеній Капінус.

Спеціальні категорії осіб, які можуть скористатися новим механізмом для отримання житлових пільг, включають:

1. Чоловік або дружина ветерана війни.

2. Непрацездатні батьки ветерана.

3. Неодружені повнолітні діти ветерана, які визнані особами з інвалідністю з дитинства II групи та інші визначені категорії.

Наразі існують три можливі способи подачі заяви та необхідних документів:

1. Особисто через сервісні центри Пенсійного фонду України або через уповноважених посадових осіб виконавчого органу місцевої ради вашої територіальної громади.

2. Відправити поштою на адресу відповідного органу Пенсійного фонду України.

3. Онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”.

Враховуючи спрощенений обмін даними, процес надання адміністративних послуг ветеранам війни через Пенсійний фонд України значно прискорюється. Завдяки автоматичному отриманню інформації з Єдиного державного реєстру ветеранів війни, підтвердження статусу учасника бойових дій відбувається одразу ж.