29 Січня, 2024

Психологічна допомога для ветеранів: рекомендації від Мінветеранів

Міністерство у справах ветеранів оприлюднило Методичні рекомендації щодо надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, із числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам їхніх сімей, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни й членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.

Запроваджено план психологічної допомоги, який затверджений Міністерством у справах ветеранів, включаючи два примірники та підпис сторін. У цьому плані визначаються індивідуальні строки надання психологічної допомоги, а також очікувані результати та мети такої допомоги.

Рекомендована тривалість програми психологічної допомоги в умовах стаціонару не повинна перевищувати 21 день, з щоденним обсягом послуг не менше 5 одиниць на день (з винятком вихідних та святкових днів) прямого контакту між надавачами психологічної допомоги та одержувачем послуг. Це може включати індивідуальні та групові терапії, психоосвіту, консультації психіатра та інше.

Оцінити ефективність наданих послуг можна буде на основі досягнення індивідуальних цілей, зменшення симптомів і покращення рівня психосоціального функціонування. Рівень досягнення цілей психологічної допомоги може також оцінюватися в балах. Моніторинг та оцінку послуг проводить Міністерство у справах ветеранів.