23 Квітня, 2024

Посвідчення учасника бойових дій: алгоритм отримання згідно із Законом України 

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що наразі набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».

Закон встановлює спрощену процедуру для отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також члена сім’ї загиблих або померлих Захисників і Захисниць України.

Наразі діє можливість подання заяви до відповідних державних органів в паперовій або електронній формі відповідно до Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг».

Цю заявку можна подати засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Тепер також передбачені особливості набуття статусу учасника бойових дій під час воєнного стану на основі довідки, яка підтверджує, що людина брала безпосередню участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Ця довідка може бути оформлена в електронному вигляді.

«Якщо в реєстрі ветеранів війни достатньо відомостей, статус учасника бойових дій надаватиметься автоматично», – зазначив Дмитро Лубінець.