14 Вересня, 2023

Пенсія мобілізованим військовим

Воїни мають право на достроковий вихід на пенсію – за наявності необхідної вислуги або ж за станом здоров’я. Часом трапляється, що військовий пенсіонер має ще достатньо сил та енергії, зовсім не похилого віку і за станом здоров’я є придатним до служби, а тому його цілком законно можуть мобілізувати на час воєнного стану.

Основною умовою для призначення «військової» пенсії є звільнення з військової служби. А що ж відбувається з пенсійними виплатами у разі повторного прийняття пенсіонерів з числа військовослужбовців на військову службу?

Виплата “військових” пенсій не припиняється у разі повторного прийняття пенсіонерів з числа військовослужбовців на військову службу:

● за призовом під час мобілізації, на особливий період,

● за призовом резервістів в особливий період,

● за контрактом під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня звільнення.

Після звільнення зі служби пенсії таких військовослужбовців переглядаються з урахуванням додаткової вислуги років та грошового забезпечення, що визначається за останньою посадою на час повторного звільнення зі служби.

Для перерахунку пенсії уповноважений орган міністерства або відомства, з якого військовослужбовець звільнився зі служби, надає:

– грошовий атестат,

– довідку про додаткові види грошового забезпечення,

– розрахунок вислуги років військовослужбовця.

Відтак, після звільнення зі служби особі, яка на момент призову вже отримувала «військову» пенсію, буде зроблено перерахунок із урахуванням вислуги і грошового забезпечення та розмір пенсії зросте.