8 Вересня, 2023

Народні депутати ініціюють вирішення проблеми з землею для ветеранів

Народний депутат України Сергій Рудик, заступник голови Комітету з питань аграрної та земельної політики подав до Верховної Ради законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації права учасників бойових дій та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України при відведенні їм земельних ділянок за рахунок земель державної і комунальної власності».

– Товариство, а ви в курсі, що вже 18 місяців наші військові не можуть отримати земельні наділи сільськогосподарського призначення, посилаючись на воєнний стан? – пише депутат у соціальних мережах. – Ніби в 2014-му не було війни! Із початком повномасштабного вторгнення орків механізм виділення земельних ділянок для учасників бойових дій, з незрозумілих для мене і для всіх військових причин, заблокували. А після прийняття в липні закону про оренду земель державної власності на конкурсних засадах – можуть і не поновити. Адже земель, які могли б отримати військові, просто не залишиться фізично.

Сергій Рудик у законопроєкті пропонує закріпити за військовими до 20 % ділянок у резервному фонді державних і комунальних земель. І, що не менш важливо, розблокувати процес передачі їх у власність ще під час дії воєнного стану.

Ветерани підтримали ініціативу депутата й віддали свої голоси за проєкт закону № 1305372.