9 Березня, 2024

Мобілізація нас не врятує

ГО “Спілка ветеранів АТО” публічно виступила з пропозицією щодо надання пріоритетного права (або квотного принципу) ветеранам при працевлаштуванні на державну службу. Громадське об’єднання ветеранів пропонує передбачити відповідні правові норми при розробці законопроекту “Про основні засади ветеранської політики в Україні”.

Ми, ветеранська спільнота, звертаємося до державної влади і до громадськості України: Мобілізація нас не врятує. Ситуація із законом щодо мобілізації перетворилася у своєрідну “мильну оперету”, яка відволікає увагу українського народу від основного. Створення принципово нового, мілітаризованого суспільства. 

Перш за все нам потрібно зрозуміти: мобілізація нас не врятує.  

Адже сама мобілізація – це явище достатньо короткочасне й вона призначена вирішити тільки ті проблеми, які зараз існують на фронті.  

Між тим, в умовах  війни з РФ – яка триває вже 10 років, вкрай необхідним є формування нової державної політики щодо військової служби. Державної політики, аналогічної тієї, яка, наприклад, реалізується у Швейцарії та Ізраїлі. 

Потрібно кардинально переглянути весь комплекс взаємовідносин та обов’язків, котрі встановлюються між державою та громадянами – в розрізі встановлення головним чинником у цьому проходження військової служби. 

Події 2014 та 2022 років ясно вказують, що Україна буде і далі втрачати людей і території без наявності значного мобілізаційного ресурсу – підготовленого населення, що має власну зброю та досвід військової служби. Це, разом із чіткими, відпрацьованими планами щодо дій та заходів в разі небезпеки, є єдиним можливим майбутнім для нашої держави.

Так само, як це вже стало для Ізраїлю та Швейцарії.

Нам – як державі, необхідно встановлення обов’язкової військової підготовки  в першу чергу для всіх державних службовців і депутатів всіх рівнів. 

Для чого потрібна державна служба – якщо само існування держави під загрозою? 

Чиновникам і депутатам необхідно стати наочним взірцем принципу готовності до захисту та оборони української нації. 

Представники усіх трьох гілок влади мають стати кістяком держави – а не її паразитарним утворенням під час війни. І це можливо тільки за умов нового суспільного договору – укладання якого вимагаємо ми, ветерани. Всі ті колишні менеджери, водії маршруток, вчителі та підприємці – кого посадовці з теплих кабінетів використовують вже 10 років, зробивши себе недоторканими для війни та військової служби.Тільки так ми зможемо нарешті покласти край цій нескінченній війні і сподіватися на перемогу. На наше глибоке переконання, все інше – свідома омана українського народу.  

Саме тому, ГО “Спілка ветеранів АТО” виступає ініціатором внесення відповідних положень у законопроект “Про основні засади ветеранської політики в Україні” – за якими ветерани російсько-української війни мають отримати правові преференції (або квотний принцип) під час прийняття їх на державну службу. 

Просимо громадськість підтримати нашу ініціативу.