3 Червня, 2024

Грошова компенсація ветеранам за житло: КМУ розʼяснив зміни

Уряд України вніс зміни до двох урядових постанов, які регулюють надання грошової компенсації для покупки житла. Ідеться про постанови № 214 від 28.03.2018 та № 280 від 18.04.2018. Цю інформацію оприлюднив урядовий портал.

Мова йде про ветеранів з інвалідністю I–II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, членів сімей загиблих (померлих) таких осіб та внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Затверджені зміни дозволять ефективно використовувати державні кошти в умовах воєнного стану. Це також дозволить забезпечити соціальну справедливість для тих, хто дійсно потребує житла.

Зокрема, ухвалено:

  • розпорядників субвенції для виплати грошової компенсації за місцевими бюджетами визначатимуть рішення відповідної місцевої ради або військово-цивільної адміністрації відповідно до законодавства.
  • для своєчасної виплати грошової компенсації встановлено термін у 30 календарних днів, протягом якого місцевий розпорядник забезпечуватиме виплату компенсації її отримувачам після отримання державних коштів на рахунки місцевих бюджетів.
  • розподіл субвенції на виплату грошової компенсації здійснювати з урахуванням необхідності повної виплати для кожного отримувача, для якого проведено розподіл.
  • встановити право на призначення грошової компенсації для заявників зазначеної категорії, які були взяті на квартирний облік станом на 1 червня 2024 року.
  • передбачити проведення щорічного перерахунку розміру призначеної грошової компенсації з урахуванням опосередкованої вартості будівництва житла за регіонами України, визначеної Мінінфраструктури станом на 1 січня поточного року, що безпосередньо впливає на забезпечення повної виплати.
  • врегулювати правові засади надання грошової компенсації одержувачам, яким вручено підозру у вчиненні злочину проти України, шляхом встановлення відстрочення виплати до отримання відповідного вироку.
  • передбачити можливість отримання згоди на перерахування коштів грошової компенсації зі спеціального рахунку для оплати за договором і придбання житла через уповноважену особу.