2 Липня, 2024

Цифрові сервіси для ветеранів в Україні

В Україні, де кількість ветеранів і ветеранок перевищує 1 мільйон, з них понад 100 тисяч є особами з інвалідністю внаслідок війни, цифрові технології стали важливою складовою ветеранської політики та повсякденного життя. В.о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун розповів про послуги, які надаються онлайн.

Електронні можливості не тільки полегшують бюрократичні процеси, але й забезпечують швидкий доступ до необхідних документів. Наприклад, цифрове посвідчення може бути згенеровано за години, що дозволяє уникнути тижневих затримок.

Єдиний державний реєстр ветеранів війни (ЄДРВВ) містить дані понад 1 млн осіб. На його основі створено веб-платформу е-Ветеран, яка надає інформацію про державні гарантії, пільги, медичні послуги, реабілітацію, освіту, працевлаштування, виплати тощо. Щодня близько тисячі людей користуються цими сервісами.

Серед електронних сервісів Мінветеранів є подача заяви до Реєстру суб’єктів надання психологічної допомоги та використання інструменту MARTA для самовизначення стану психічного здоров’я. Через е-Ветеран можна також подати заявку на участь у “Іграх Нескорених” та знайти інформацію про всі доступні послуги для ветеранів на е-Карті послуг.

Мінветеранів разом з Мінцифри запустили е-Посвідчення ветерана в додатку “Дія”. Вже згенеровано понад 170 тис таких посвідчень, які дозволяють отримувати соціальні пільги та послуги без паперових документів.

Розвивається також цифрова платформа G2VEI для підтримки ветеранського підприємництва. Вона надає можливість отримати гранти, знайти навчальні програми, курси, семінари, вакансії та іншу корисну інформацію.

Планується запуск мобільного застосунку для ветеранів, який дозволить ідентифікувати особу, подавати заяви на послуги, отримувати знижки та стежити за станом протезів.

Держава прагне бути партнером ветеранів, забезпечуючи доступ до послуг та інформації через сучасні цифрові технології, що підвищує якість життя ветеранів та їхніх сімей.