18 Березня, 2024

Безоплатне зубопротезування для учасників бойових дій

Учасники бойових дій мають право на безкоштовне зубопротезування у випадках, що потребують негайного втручання. Усі види протезів, включаючи зубні, зубощелепні та лицьові, будуть виготовлені безкоштовно, за винятком протезів, виготовлених з дорогоцінних металів, кераміки, металокераміки, суцільно литих матеріалів, металопластмаси, а також імплантатів і протезів з нітрит-титановим покриттям.

Був прийнятий Порядок використання коштів для пілотного проекту безоплатного зубопротезування ветеранів. Цей проект буде реалізовуватися додатково до Програми медичних гарантій та буде фінансуватися за окремою бюджетною програмою, розпорядником якої стане НСЗ України. На його втілення у державному бюджеті України на 2024 рік передбачено майже 750 млн. гривень.

Особи, що входять до пільгової категорії, включають такі групи:
1. Учасники бойових дій.
2. Особи з інвалідністю внаслідок війни, які отримали статус після АТО, ООС або захисту України після 24 лютого 2022 року.
3. Військовослужбовці.

Для отримання безоплатного зубопротезування необхідно подати наступні документи:
1. Заяву.
2. Документ, що підтверджує пільговий статус, такий як:
– Посвідчення учасника бойових дій.
– Документ, що засвідчує інвалідність внаслідок війни, отриманий після АТО, ООС або захисту України після 24 лютого 2022 року.
– Для військовослужбовців: посвідчення учасника війни та/або військовий квиток.

На веб-сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) буде розроблена типова форма договору, а також буде оголошення щодо прийому пропозицій від медичних закладів будь-якої форми власності. Заклади, які укладуть договір з НСЗУ, будуть забезпечені відповідним фінансуванням згідно з переліком послуг.

Ознайомитись з Постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2024 року № 212 можна за посиланням: [Постанова КМУ від 27 лютого 2024 р. № 212]

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/212-2024-%D0%BF#Text